Umów wizytę
Skontaktuj się
z rejestracją
Skip to main content

10 zalet korzystania z osteopatii

  1. Redukcja bólu kręgosłupa: Osteopatia jest skuteczną metodą w leczeniu bólu kręgosłupa, ponieważ pomaga uwolnić napięcie i poprawić ruchomość kręgów.
  2. Zwiększenie ruchomości kręgosłupa: Terapia osteopatyczna pomaga zwiększyć ruchomość kręgosłupa, co z kolei może zwiększyć zakres ruchu i zapobiegać dalszym uszkodzeniom.
  3. Poprawa postawy: Osteopatia pomaga pacjentom ustalić prawidłowe nawyki posturalne i wzmocnić mięśnie wspierające kręgosłup, co może prowadzić do poprawy postawy.
  4. Likwidacja blokad: Terapia osteopatyczna pomaga wykryć i usunąć blokady w kręgosłupie, co pozwala na lepsze ukrwienie i odżywienie tkanek.
  5. Zwiększenie elastyczności i wytrzymałości: Osteopatia pomaga zwiększyć elastyczność i wytrzymałość kręgosłupa, co jest szczególnie ważne w starzeniu się.
  6. Poprawa funkcji narządów wewnętrznych: Osteopatia może mieć pozytywny wpływ na funkcję narządów wewnętrznych, ponieważ kręgosłup jest bezpośrednio powiązany z układem nerwowym i układem limfatycznym, a każda dysfunkcja w obszarze któregoś z powyższych układów wiązać się będzie z zaburzeniami pracy w obrębie kręgoslupa
  7. Poprawa jakości snu: Osteopata może pomóc pacjentom uzyskać bardziej komfortowy sen poprzez zwiększenie ruchomości kręgosłupa i zmniejszenie bólu.
  8. Poprawa ogólnego stanu zdrowia: Osteopatia może mieć pozytywny wpływ na ogólne samopoczucie pacjenta poprzez zwiększenie ruchomości i zmniejszenie bólu.
  9. Zmniejszenie napięcia i stresu: Osteopatyczne metody leczenia mogą wpłynąć na kontrolę autonomicznego układu nerwowego, przez co może zostać zmniejszony poziom odczuwania negatywnych skutków jego przestymulowania w postaci bóli psychosomatycznych zlokalizowanych np. w obrębie kręgosłupa
  10. Poprawa w samoświadomości problemu: Terapia osteopatyczna pomaga również w poprawieniu świadomości pacjenta co do problemu, z którym się zmaga, dzięki temu walka z kłopotem odbywać się będzie w lepszym stopniu, dzięki lepszego zaangażowania układu nerwowego pacjenta.

Chcesz umówić wizytę u osteopaty?

Zarejestruj się on-line