Jesteśmy zespołem
profesjonalistów

Nasi Lekarze

Dr n. med. spec. rehabilitacji medycznej

Agata Deja-Koronowska

Jestem lekarzem, specjalistą rehabilitacji medycznej. Po studiach rozpoczęłam pracę w Katedrze i Klinice Rehabilitacji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jestem lekarzem, specjalistą rehabilitacji medycznej. Po studiach rozpoczęłam pracę w Katedrze i Klinice Rehabilitacji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie pełnię funkcję ordynatora Oddziału Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Sopocie. Moimi pacjentami są dzieci i dorośli z różnymi chorobami układu mięśniowo-szkieletowego i nerwowego. Największe doświadczenie zdobyłam w leczeniu skolioz i bólów kręgosłupa, wad postawy, bólów, zapaleń i deformacji stawów, zaburzeń ruchowych u dzieci ( niedowłady, zaburzenia napięcia mięśniowego, koordynacji ), schorzeń genetycznie uwarunkowanych oraz nieprawidłowego rozwoju niemowląt. Wykonuję badanie USG układu mięśniowo-szkieletowego. Prowadziłam zajęcia ze studentami medycyny, fizjoterapii oraz badania naukowe. Byłam uczestnikiem szeregu polskich i międzynarodowych kongresów medycznych oraz kursów i staży z zakresu leczenia kręgosłupa, stawów oraz chorób neurologicznych między innymi „Terapia dzieci z mózgowym porażeniem“ – prof. Jules Becher , Rehabilitation Medical Clinic Amsterdam University Medical Center i leczenia schorzeń kręgosłupa u prof. Stefano Negrini w ISICO ( Italian Scientific Spine Institute ) w Mediolanie.

Umów Wizytę
ortopeda dr n. med.

Agnieszka Łabuć

Jestem absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Mam za sobą 25 lat pracy w Katedrze i Klinice Ortopedii I Traumatologii Narządu Ruchu GUMed.

Jestem absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Mam za sobą 25 lat pracy w Katedrze i Klinice Ortopedii I Traumatologii Narządu Ruchu GUMed. Moja praca doktorska dotyczyła chirurgii ręki, stawów rzekomych kości łódeczkowatej i jej rekonstrukcji anatomicznej przeszczepem z talerza kości biodrowej. Większość mojej pracy zawodowej dotyczy chirurgii ręki oraz ortopedii dziecięcej, leczę operacyjnie deformacje nabyte i wrodzone narządu ruchu.
W zakresie ortopedii dziecięcej prowadzę diagnostykę i leczenie urazów, martwic, wad nabytych i wrodzonych kończyn, w tym wad ręki, palcozrostów, zdwojeń palców, kciuka, niedorozwoju kończyn górnych, wad wrodzonych palców stóp, przodostopia oraz stopę końsko szpotawą metodą Ponsetiego. Zajmuję się również zaburzeniami osi kończyn ( deformacje koślawe czy szpotawe kończyn dolnych, stopy płasko- koślawe), chorobami biodra dziecięcego, w tym dysplazją stawów biodrowych.
Pacjentom dorosłym proponuję diagnostykę i leczenie zespołów uciskowych nerwów obwodowych np. zespołu cieśni kanału nadgarstka, zmian zapalnych tkanek miękkich i stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów, zmian pourazowych. Wykonuję blokady nerwów obwodowych, leczenie operacyjne odbarczające uciśnięty nerw, punkcje stawów z podaniem leku, kwalifikację do zabiegów operacyjnych.
Leczenie operacyjne dzieci przeprowadzam w Oddziale Chirurgii Ogólnej dla Dzieci, Szpital św. Jana Pawła II Elbląg, w ramach NFZ.
Leczenie operacyjne pacjentów dorosłych Szpital MSWiA Gdańsk, w ramach NFZ.

Umów Wizytę
Specjalista rehabilitacji medycznej

Beata Królikowska

Jestem lekarzem specjalistą rehabilitacji medycznej.
Zajmuję się głównie leczeniem schorzeń narządu ruchu na podłożu zmian zwyrodnieniowych, pourazowych, neurologicznych i reumatologicznych.

Jestem lekarzem specjalistą rehabilitacji medycznej.
Zajmuję się głównie leczeniem schorzeń narządu ruchu na podłożu zmian zwyrodnieniowych, pourazowych, neurologicznych i reumatologicznych.
Moi pacjenci to osoby z zespołami bólowymi kręgosłupa, stawów, po złamaniach, alloplastykach, udarze mózgu, z zespołem cieśni nadgarstka, łokciem tenisisty, ostrogami piętowymi i innymi zmianami przeciążeniowymi tkanek miękkich.
Byłam uczestnikiem polskich i międzynarodowych kongresów, sympozjów naukowo-szkoleniowych i kursów doskonalących.
Posiadam m.in.:
– międzynarodowy certyfikat terapii kręgosłupa wg McKenziego,
– certyfikat terapii manualnej wg IFOMPT,
– certyfikat akupunktury.
Szkolenie specjalizacyjne rozpoczęłam w Gdańskim Centrum Rehabilitacji w Dzierżążnie, a kontynuowałam w przychodni przy ul. Dyrekcyjnej w Gdańsku, gdzie byłam kolejno asystentem, kierownikiem poradni oraz pełniłam obowiązki dyrektora przychodni.
Obecnie jestem zatrudniona w Gdańskim Centrum Zdrowia w Nowym Porcie oraz w Katedrze i Klinice Rehabilitacji Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

 

 

Umów Wizytę
Ortopeda, Specjalista rehabilitacji medycznej

Krzysztof Kowalczyk

Jestem lekarzem ortopedą-traumatologiem, specjalistą rehabilitacji medycznej

Jestem lekarzem ortopedą-traumatologiem, specjalistą rehabilitacji medycznej. Ukończyłem studia medyczne w Akademii Medycznej w Warszawie. Moja droga zawodowa biegła przez Górnośląskie Centrum Rehabilitacji REPTY oraz Oddział rehabilitacji ortopedycznej w Kościerzynie, gdzie pełniłem rolę ordynatora.

Moje zawodowe preferencje to: USG stawów biodrowych niemowląt, rehabilitacja po urazach narządu ruchu, rehabilitacja po alloplastykach stawów, rehabilitacja sportowa. Odbyłem liczne szkolenia dotyczące miedzy innymi : ultrasonografii narządu ruchu, wiskosuplementacji w chorobie zwyrodnieniowej stawów czy diagnostyki i terapii  zespołów bólowych kręgosłupa.

Umów Wizytę

Nasi Fizjoterapeuci dziecięcy

mgr fizjoterapii

Małgorzata Saczewa

Mgr fizjoterapii z wieloletnim stażem pracy z dziećmi z wadami postawy, skoliozami oraz deficytami neurologicznymi.

Mgr fizjoterapii z wieloletnim stażem pracy z dziećmi z wadami postawy, skoliozami oraz deficytami neurologicznymi. Pomaga również niemowlętom i małym dzieciom z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego, asymetriami postawy. Absolwentka kierunku Fizjoterapia UMK w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Ponad to absolwentka Wydziału Prawa i Administracji kierunku Prawo Medyczne UG oraz Wydziału Zarządzania UG kierunku Zarządzanie w Zakładach Opieki Zdrowotnej. Przez wiele lat Kierownik Fizjoterapii Oddziału Rehabilitacji dla Dzieci w Sopocie. Obecnie właścicielka firmy Przystanek Zdrowie współpracująca z Hospicjum dla Dzieci. Pasjonatka pracy z dziećmi i młodzieżą nominowana przez pacjentów w plebiscycie Pomorski Fizjoterapeuta.

Certyfikaty:

 • Kurs FITS – Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz (Kompleksowa diagnostyka i terapia skolioz, wad postawy i Choroby Scheuermanna )
 • Kurs SpineCorSystem- szkolenie dla fizjoterapeutów z zakresu ćwiczeń i korekcji skolioz wg koncepcji SpineCor moduł I,II
 • Kurs Thera-band- wykorzystanie metody thera-band w sensomotoryce, treningu funkcjonalnym, korekcji wad postawy oraz treningu oporowym i równoważnym
 • Kurs Kinezjotaping KT1, KT2
 • Kurs PNF podstawowy
 • Kurs „Rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt 0-12 m-cy”
 • Kurs „Metody diagnozy i terapii w fizjoterapii pediatrycznej z elementami wczesnego wspomagania rozwoju dziecka”
 • Kurs „Functional approach in rehabilitation for children” prof. Jules Becher – Rehabilitation Medical Clinic Amsterdam University Medical Center
 • Warsztaty „Algorytm postępowania w mózgowym porażeniu dziecięcym”
 • Warsztaty ” Preparation and organization of the constraint-induced movement Therapy Camp”(Terapia ręki porażonej metodą CIMT I BIMT)
 • Kurs ”Improving the functioning of children with cerebral palsy in everyday life”-poziom zaawansowany prof. Jules Becher – Rehabilitation Medical Clinic Amsterdam University Medical Center
 • Występienie na zebraniu Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji pt „Postepowanie fizjoterapeutyczne w chorobie Scheuermanna”
 • Warsztat – Wykorzystanie USG w fizjoterapii (ultrasonograficzny biofeedback na przykładzie pracy mięśni brzucha)
Umów Wizytę
mgr fizjoterapii

Agnieszka Szydłowska

Jestem Absolwentką Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku fizjoterapia w pediatrii na Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. Moją pasją jest fizjoterapia niemowląt, a w szczególności wcześniaków.

Jestem Absolwentką Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku fizjoterapia w pediatrii na Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. Moją pasją jest fizjoterapia niemowląt, a w szczególności wcześniaków. Jestem certyfikowanym terapeutą metody NDT- Bobath. Specjalizuję się m.in. w rehabilitacji dzieci i niemowląt z dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego, trudnościach rozwoju psychoruchowego (m.in. zaburzenia napięcia mięśniowego, asymetria ułożeniowa, opóźnione nabywanie kamieni milowych i inne) oraz zaburzeniach regulacji i integracji sensorycznej. Prywatnie jestem miłośniczką podróży, aktywnego i zdrowego trybu życia. Każdego dnia staram się swoim uśmiechem i optymizmem zarażać innych. Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę i podwyższam kwalifikacje poprzez udział w kursach i szkoleniach.

Certyfikaty:

– Terapia Neurorozwojowa NDT – Bobath
– Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
– Masaż Shantala
– Integracja Odruchów według programu INPP
– Terapia Integracji Sensorycznej I i II stopnia
– Pacjent z hemofilią w gabinecie fizjoterapeutycznym
– Kompleksowa terapia blizn

 

 

Umów Wizytę
Mgr fizjoterapii

Katarzyna Rohde

W 2011 roku ukończyłam Gdański Uniwersytet Medyczny z tytułem magistra fizjoterapii.

W 2011 roku ukończyłam Gdański Uniwersytet Medyczny z tytułem magistra fizjoterapii. Swoje doświadczenie zdobywałam głównie w pracy w Poradni Rehabilitacyjnej, pracując zarówno z osobami dorosłymi, jak i z dziećmi oraz młodzieżą. Swoje zainteresowanie skupiam przede wszystkim na pracy z dziećmi z wadami postawy i skoliozami  oraz pacjentami ze schorzeniami ortopedycznymi. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w konferencjach i szkoleniach doskonalących kompetencje zawodowe. Uśmiech pacjenta stanowi dla mnie największą motywację do dalszego rozwoju.

Certyfikat:

 • Kurs BSPTS-Rigo Concept Base Level ( tzw. metoda Barcelońska leczenia skolioz, kifoz , lordoz u dzieci i dorosłych )
 • Kurs BSPTS-Rigo Concept Base Level 1
 • FITS Master Course – Techniki mięśniowo powięziowe w relaksacji klatki piersiowej. Terapia skolioz w ujęciu wisceralnym.
 • FITS – Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz (Kompleksowa diagnostyka i terapia skolioz, wad postawy i Choroby Scheuermanna )
 • Medycyna manualna wg FRSc – moduł I –  Podstawy koncepcji
 • Medycyna manualna wg FRSc – moduł II –  Metody narzędziowe
 • Medycyna manualna wg FRSc – moduł III –  Łańcuchy synkinetyczne
 • Medycyna manualna wg FRSc – moduł IV –  Stany trudne
 • Medycyna Ortopedyczna wg dr Cyriaxa w Bielsko-Białej – moduł I,II,III
 • Funkcjonalny trening zdrowotny jako kontynuacja procesu rehabilitacji – warszaty
 • Badanie fizjoterapeutyczne i dokumentacja medyczna w oparciu o ICF. Badanie, strategie terapii i dokumentacja w fizjoterapii ortopedycznej
 • Rehabilitacja kolana w najczęściej spotykanych procedurach operacyjnych – warsztaty OMS Roll Academy
 • Zastosowanie wybranych technik MT w leczeniu skolioz.
 • Zintegrowane Metody Fizjoterapii
 • Nowoczesne metody terapii pacjentów ze spastycznością. Rola i zadania fizjoterapeuty – konferencja
 • Współczesne Metody Diagnozowania i Leczenia Tkanek Miękkich Jarosław Ciechomski
 • Techniki Energizacji Mięśni cz. I
 • Techniki Energizacji Mięśni cz. II
 • Mięśniowo Powięziowe Rozluźnianie
 • Kinesiology Taping Kurs Podstawowy
 • Praktyczne wykorzystanie fali uderzeniowej w fizjoterapii.
 • Priorytety fizjoterapii w poszczególnych fazach dystrofii mięśniowych
 • PNF Basic
 • Szkolenie Wolontariuszy Sportu Osób Niepełnosprawnych
 • Warsztat – Wykorzystanie USG w fizjoterapii (ultrasonograficzny biofeedback na przykładzie pracy mięśni brzucha )
 • W trakcie 4.5 letnich studiów podyplomowych w Akademii Osteopatii w Gdańsku
Umów Wizytę
mgr fizjoterapii

Agnieszka Łuczkowska

Jestem absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od początku studiów interesowała mnie fizjoterapia pediatryczna i właśnie w tej dziedzinie postanowiłam się rozwijać.

Jestem absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od początku studiów interesowała mnie fizjoterapia pediatryczna i właśnie w tej dziedzinie postanowiłam się rozwijać. Pracuję głównie z dziećmi i młodzieżą z wadami postawy oraz zaburzeniami rozwoju motorycznego. Obecnie swoje doświadczenie zdobywam pracując w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Gdyni. Nieustannie staram się poszerzać swoją wiedzę oraz kompetencje poprzez udział w kursach i szkoleniach.

Certyfikaty:

 • Fizjoterapia w chorobach rzadkich
 • Interpretacja wyników podstawowych badań klinicznych w populacji dziecięcej
 • Komunikacja alternatywna i wspomagająca we wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka
 • Kinesio Taping Foundations

Masaż Klasyczny I i II stopnia

Umów Wizytę

Nasi Fizjoterapeuci osób dorosłych

mgr fizjoterapii, fizjoterapeuta uroginekologiczny

Martyna Józefczyk

Jestem absolwentką gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Specjalizuję się w dziedzinie fizjoterapii jaką jest uroginekologia.

Jestem absolwentką gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Specjalizuję się w dziedzinie fizjoterapii jaką jest uroginekologia. Pomagam kobietom borykającym się z problemem nietrzymania moczu. Przeprowadziłam badania naukowe wskazujące na wysoką skuteczność fizjoterapii w tej dolegliwości.

Pracuję z kobietami z wszelkimi problemami w obrębie miednicy mniejszej i brzucha.

W swojej pracy szczególną uwagę przykładam do holistycznego podejścia do pacjenta, traktując organizm jako całość. Nieustająco kształcę się odkrywając coraz to nowsze możliwości terapii.

W swojej pracy wykorzystuję elementy pracy manualnej, ale również zwracam uwagę na odpowiednią zmianę nawyków, które bardzo często w połączeniu z terapią, są kluczem do sukcesu. W pracy z pacjentem dbam o jego komfort, z przyjemnością odpowiadam na zadane pytania oraz prowadzę terapię poczynając zawsze od prawidłowej postawy ciała i odpowiedniego oddechu.

Certyfikaty:

 • Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej moduł I, II, III, IV i V (kurs akredytowany przez Polskie Towarzystwo Uroginekologicze)
 • Uroginekologia – Uzyskanie tytułu Terapeuty Uroginekologicznego, Reha+
 • Endometrioza i chroniczny ból miednicy – Systema, prowadzący: Marcin Szkolnicki
 • Blizna – terapia kompleksowa– Movuto, prowadzące: Daniela Milka, Małgorzata Jachacz-Łopata
 • Rozstęp mięśnia prostego brzucha – terapia kompleksowa – Movuto, prowadzące: Daniela Milka, Małgorzata Jachacz-Łopata
 • Fizjoterapia uroginekologiczna kobiet w ciąży– Movuto, prowadząca: Magdalena Rusiecka-Serwatka
 • Trening funkcjonalny dla kobiet po porodzie naturalnym – Movuto, prowadząca: Magdalena Rusiecka-Serwatka
 • Aktywność fizyczna kobiet w ciąży – Movuto, prowadząca: Joanna Kmieć-Nowakowska
 • Kobieta w ciąży i po porodzie – różnice w planowaniu fizjoterapii i treningu – Movuto, prowadząca: Joanna Kmieć-Nowakowska
 • Warsztaty – zaburzenia seksualne – dyspareunia, vulvodynia, vestibulodynia, waginizm – kompleksowa fizjoterapia– Movuto, prowadząca: Magdalena Rusiecka-Serwatka
 • PNF podstawowy – Terapia Funkcjonalna, prowadzący: Damian Kapturski
 • Terapia wisceralna w praktyce fizjoterapeuty – Systema, prowadzący: Marcin Szkolnicki
 • Warsztat – Wykorzystanie USG w fizjoterapii (ultrasonograficzny biofeedback na przykładzie pracy mięśni brzucha )
 • Masaż tkanek głębokich – MTG, prowadzący: Piotr Szałański, Łukasz Czubaszewski – w trakcie
 • Aspekt położniczy i osteopatyczny w trakcie ciąży, porodu i połogu – tyszko bury szkolenia, prowadzący: Ewelina Tyszko-Bury, Izabela Dembińska
 • USG w terapii uroginekologicznej – FizjoLider, prowadzący: Agnieszka Bachorz, Agnieszka Gerke
 • T.O.S – badanie i strategie leczenia dolegliwości bólowych w obszarze górnego otworu klatki piersiowej – KIF
 • Integracyjna terapia blizn
 • Szyjno-pochodne bóle głowy, badanie i strategie leczennia stawów głowy – KIF

 

Umów Wizytę
mgr fizjoterapii, osteopata

Marcin Kociumbas

Nazywam się Marcin Kociumbas jestem magistrem fizjoterapii i uczestnikiem podyplomowych studiów z osteopatii,

Nazywam się Marcin Kociumbas jestem magistrem fizjoterapii i uczestnikiem podyplomowych studiów z osteopatii, obecnie na 2 roku.

Od końca liceum wiedziałem, że będę chciał zająć się w przyszłości fizjoterapią, taki pomysł zrodził się we mnie przede wszystkim z powodu dużej sympatii i zainteresowania dziedzinami sportowymi ale także anatomią czy fizjologią, a w przyszłości wraz z rozwojem zainteresowań, wybrałem swoją ścieżkę udając się na osteopatię, z którą od samego początku bardzo się związałem.

Obecnie uczęszczam do szkoły Still academy of Osteopathy znajdującej się w Warszawie, w której kadrą jest wiele światowych autorytetów z konkretnych dziedzin osteopatycznych. Od samego początku bardzo mocno wsiąknąłem w to towarzystwo, nauczyłem się holistycznego podejścia do pacjenta, aby móc podążać jak po nitce do kłębka po wszystkich układach organizmu by kompleksowo znaleźć i zlikwidować przyczynę pojawiającego się problemu. Dzięki temu kłopot, z którym przyjdzie pacjent udaję się często wyeliminować szybko i skutecznie.

Zajmuję się terapią głownie osób dorosłych, lub większych dzieci. Pracuję ze schorzeniami układu ruchu, bóle głowy, bóle stawów, schorzenia psychosomatyczne, problemy ze snem i stresem u pacjentów, wszelakie dolegliwości dotyczące kręgosłupa i tkanek zależnych od niego, pacjentów ze schorzeniami narządów wewnętrznych takimi jak refluks, cukrzyca, przepuklina rozworu przełyku, zaparcia itd.

 

 

Umów Wizytę
mgr fizjoterapii

Bartosz Wiśniewski

Jestem absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Już w trakcie studiów podejmowałem pracę z pacjentami dorosłymi skarżącymi się na dolegliwości bólowe w zakresie układu ruchu na praktykach w Polsce i Norwegii.

Jestem absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Już w trakcie studiów podejmowałem pracę z pacjentami dorosłymi skarżącymi się na dolegliwości bólowe w zakresie układu ruchu na praktykach w Polsce i Norwegii. Zajmuje się pacjentami z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa i stawów obwodowych, po urazach, pacjentami starszymi  oraz pacjentami młodszymi również po uraz i z wadami postaw w wieku szkolnym. Ciągle staram się poszerzać wiedzę i nabierać nowego doświadczenia poprzez szkolenia i samokształcenie, a także przez wnikliwą pracę z moimi pacjentami. 

Certyfikaty szkoleń: 

Masaż I i II stopnia

Terapia tkanek głębokich

Kinesio Taping

Umów Wizytę
mgr fizjoterapii

Jakub Skowron

Jestem absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu medycznego. Ponad 12 lat doświadczenia w indywidulnej pracy z pacjentem.

Jestem absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu medycznego. Ponad 12 lat doświadczenia w indywidulnej pracy z pacjentem. W terapii stosuje podejście globalne ( holistyczne), co pozwala nie tylko na zmniejszenie dolegliwości bólowych ale dotarcie do ich przyczyn. Specjalizuję się w leczeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa, głowy, stawów obwodowych, stawów skroniowo żuchwowych, powrocie do sprawności po urazach i zabiegach operacyjnych.

Certyfikaty  Kursów zawodowych

Funkcjonalna Osteopatia i Integracja

Metoda McKenziego

Leczenie dysfunkcji stawu skroniowo – żuchwowego – techniki osteopatyczne.

The Redcord Education Program – Neurac

Biomechaniaka kończyny dolnej

Masaż funkcyjny, poprzeczny i inne techniki masażu wykorzystywane w fizjoterapii

Kinesiology Taping.

 

Umów Wizytę

Nasi Specjaliści

Name

[button open_new_tab="true" color="accent-color" hover_text_color_override="#fff" size="medium" url="https://centrumspine.pl/rejestracja-online/" text="Umów Wizytę" color_override=""]