Jesteśmy zespołem
profesjonalistów

Nasi Lekarze
dr n. med. Agata Deja-Koronowska
Dr n. med. Specjalista rehabilitacji medycznej

Agata Deja-Koronowska

Jestem lekarzem, specjalistą rehabilitacji medycznej. Po studiach rozpoczęłam pracę w Katedrze i Klinice Rehabilitacji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jestem lekarzem, specjalistą rehabilitacji medycznej. Po studiach rozpoczęłam pracę w Katedrze i Klinice Rehabilitacji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie pełnię funkcję ordynatora Oddziału Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Sopocie. Moimi pacjentami są dzieci i dorośli z różnymi chorobami układu mięśniowo-szkieletowego i nerwowego. Największe doświadczenie zdobyłam w leczeniu skolioz i bólów kręgosłupa, wad postawy, bólów, zapaleń i deformacji stawów, zaburzeń ruchowych u dzieci ( niedowłady, zaburzenia napięcia mięśniowego, koordynacji ), schorzeń genetycznie uwarunkowanych oraz nieprawidłowego rozwoju niemowląt. Wykonuję badanie USG układu mięśniowo-szkieletowego.
Prowadziłam zajęcia ze studentami medycyny, fizjoterapii oraz badania naukowe. Byłam uczestnikiem szeregu polskich i międzynarodowych kongresów medycznych oraz kursów i staży z zakresu leczenia kręgosłupa, stawów oraz chorób neurologicznych między innymi „Terapia dzieci z mózgowym porażeniem“ - prof. Jules Becher , Rehabilitation Medical Clinic Amsterdam University Medical Center i leczenia schorzeń kręgosłupa u prof. Stefano Negrini w ISICO ( Italian Scientific Spine Institute ) w Mediolanie.
Małgorzata Kusiak-Kaczmarek
Specjalista rehabilitacji medycznej

Małgorzata Kusiak-Kaczmarek

Jestem lekarzem, specjalistą rehabilitacji medycznej. Po studiach rozpoczęłam pracę w Gdańskim Centrum Rehabilitacji w Dzierżążnie.

Jestem lekarzem, specjalistą rehabilitacji medycznej. Po studiach rozpoczęłam pracę w Gdańskim Centrum Rehabilitacji w Dzierżążnie. Od grudnia 2005r pracuję w Katedrze i Klinice Rehabilitacji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pełnię funkcję zastępcy ordynatora Kliniki Rehabilitacji Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Prowadzę zajęcia ze studentami medycyny i fizjoterapii. Byłam uczestnikiem szeregu polskich i międzynarodowych kongresów, sympozjów naukowo- szkoleniowych i kursów doskonalących.
Otrzymałam certyfikat uznania kwalifikacji specjalistycznych na poziomie europejskim, uprawniający do używania tytułu: Fellow of the European Board of Physical and Rehabilitation Medicine (FEBPRM).
Moimi pacjentami są dorośli z różnymi schorzeniami układu ruchu, na podłożu zmian zwyrodnieniowych, pourazowych i neurologicznych. Mam doświadczenie w prowadzeniu pacjentów m.in. po udarach mózgu, z zespołami bólowymi kręgosłupa, po leczeniu operacyjnym złamań i po alloplastykach stawów.
Nasi Rehabilitanci
mgr fizjoterapii Małgorzata Saczewa
mgr fizjoterapii

Małgorzata Saczewa

Mgr fizjoterapii z wieloletnim stażem pracy z dziećmi z wadami postawy, skoliozami oraz deficytami neurologicznymi. Absolwentka kierunku Fizjoterapia UMK w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

Mgr fizjoterapii z wieloletnim stażem pracy z dziećmi z wadami postawy, skoliozami oraz deficytami neurologicznymi. Absolwentka kierunku Fizjoterapia UMK w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Ponad to absolwentka Wydziału Prawa i Administracji kierunku Prawo Medyczne UG oraz Wydziału Zarządzania UG kierunku Zarządzanie w Zakładach Opieki Zdrowotnej. Przez wiele lat Kierownik Fizjoterapii Oddziału Rehabilitacji dla Dzieci w Sopocie. Obecnie właścicielka firmy Przystanek Zdrowie współpracująca z Pomorskim Hospicjum dla Dzieci. Pasjonatka pracy z dziećmi i młodzieżą nominowana przez pacjentów w plebiscycie Pomorski Fizjoterapeuta.

Certufikaty:

 • Kompleksowa terapia wad postawy i skolioz wg koncepcji "FITS" (Funkcjonalnej Indywidualnej Terapii Skolioz)
 • SpineCorSystem- szkolenie dla fizjoterapeutów z zakresu ćwiczeń i korekcji skolioz wg koncepcji SpineCor moduł I,II
 • Thera-band- wykorzystanie metody thera-band w sensomotoryce, treningu funkcjonalnym, korekcji wad postawy oraz treningu oporowym i równoważnym
 • Kinezjotaping KT1, KT2
 • PNF podstawowy
 • Szkolenie „Rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt 0-12 m-cy”
 • Szkolenie „Functional approach in rehabilitation for children” prof. Jules Becher - Rehabilitation Medical Clinic Amsterdam University Medical Center
 • Warsztaty „Algorytm postępowania w mózgowym porażeniu dziecięcym”
 • Warsztaty ” Preparation and organization of the constraint-induced movement Therapy Camp”(Terapia ręki porażonej metodą CIMT I BIMT)
 • Kurs ”Improving the functioning of children with cerebral palsy in everyday life”-poziom zaawansowany prof. Jules Becher - Rehabilitation Medical Clinic Amsterdam University Medical Center
 • Występienie na zebraniu Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji pt „Postepowanie fizjoterapeutyczne w chorobie Scheuermanna"
Kinga Wieczorkiewicz
Mgr fizjoterapii

Kinga Wieczorkiewicz

Jestem fizjoterapeutą, absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Spełniam się w indywidualnej pracy z pacjentami z zespołami bólowymi kręgosłupa i stawów, po urazach narządu ruchu oraz z przeciążeniami w obrębie stawów skroniowo - żuchwowych.

Jestem fizjoterapeutą, absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Spełniam się w indywidualnej pracy z pacjentami z zespołami bólowymi kręgosłupa i stawów, po urazach narządu ruchu oraz z przeciążeniami w obrębie stawów skroniowo - żuchwowych. Pomagam również pacjentom z dysfunkcjami układu pokarmowego takimi jak zgaga, refluks, wzdęcia i zaparcia. W swojej praktyce przeprowadzam dokładną diagnostykę funkcjonalną i traktuje ciało jako integralną całość, dostosowując metody pracy do potrzeb pacjenta. Zajmuję się również prowadzeniem treningów funkcjonalnych, na których dobieram ćwiczenia do aktualnego poziomu aktywności fizycznej. Zamiłowanie do ruchu towarzyszy mi od najmłodszych lat. Uwielbiam treningi siłowe, jogę, taniec i jazdę na rowerze.

Certyfikaty:

 • Masażu tkanek głębokich
 • Pinoterapia
 • Terapia narządów wewnętrznych
 • Terapii nerwowo –mięśniowej
 • Trener personalny, szkolenie w Centrum Ruchu i Terapii BODYWORK
 • „Badanie i dokumentacja medyczna w fizjoterapii” (kurs z KIFu)
 • Oceny funkcjonalna „FMS”
 • Instruktor odnowy biologicznej
Eryk Zaborowski
Masażysta, Trener personalny

Eryk Zaborowski

Pasja do zdrowego i aktywnego stylu życia stała się motywem do wyboru mojej drogi zawodowej, jaką jest fizjoterapia, masaż oraz trening.

Pasja do zdrowego i aktywnego stylu życia stała się motywem do wyboru mojej drogi zawodowej, jaką jest fizjoterapia, masaż oraz trening. Wykonuję masaże lecznicze z elementami terapii manualnej oraz prowadzę treningi personalne ukierunkowane na zindywidualizowane potrzeby zdrowotne pacjentów z różnego rodzaju dolegliwościami układu ruchu. Stale pogłębiam swoją wiedzę na szkoleniach i poszukuję najskuteczniejszych form terapii u osób z bólami kręgosłupa. Szczególną uwagę poświęcam kwestii treningu zdrowotnego, stawiającego na harmonijny rozwój sylwetki wraz z wdrażaniem w życie zdrowych nawyków.

Certyfikaty:

 • Masaż tkanek głębokich (w trakcie)
 • Kurs masażu II Stopnia- Wyższa Szkoła Zdrowia
 • "Indywidualna ocena motoryczna zawodnika"- Oleksy Szkolenia
 • "Fundamenty treningu sylwetkowego" - GAINZ Desire
 • kinesiotapingu, KT1&KT2- Kinesio University
 • Kurs trenerski- Trener Personalny/Instruktor fitness - FIT ACADEMY
 • Podstawy kettlebell - Polskie Stowarzyszenie Kettlebell i Fitness
 • Uczestnictwo w strefie masażu w ramach wydarzenia "Aktywna niedziela" organizowanego przez AWFiS oraz WSZ na terenie hali widowiskowo-sportowej ERGO ARENA.