Jesteśmy zespołem
profesjonalistów

Nasi Lekarze
Dr n. med. spec. rehabilitacji medycznej

Agata Deja-Koronowska

Jestem lekarzem, specjalistą rehabilitacji medycznej. Po studiach rozpoczęłam pracę w Katedrze i Klinice Rehabilitacji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jestem lekarzem, specjalistą rehabilitacji medycznej. Po studiach rozpoczęłam pracę w Katedrze i Klinice Rehabilitacji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie pełnię funkcję ordynatora Oddziału Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Sopocie. Moimi pacjentami są dzieci i dorośli z różnymi chorobami układu mięśniowo-szkieletowego i nerwowego. Największe doświadczenie zdobyłam w leczeniu skolioz i bólów kręgosłupa, wad postawy, bólów, zapaleń i deformacji stawów, zaburzeń ruchowych u dzieci ( niedowłady, zaburzenia napięcia mięśniowego, koordynacji ), schorzeń genetycznie uwarunkowanych oraz nieprawidłowego rozwoju niemowląt. Wykonuję badanie USG układu mięśniowo-szkieletowego. Prowadziłam zajęcia ze studentami medycyny, fizjoterapii oraz badania naukowe. Byłam uczestnikiem szeregu polskich i międzynarodowych kongresów medycznych oraz kursów i staży z zakresu leczenia kręgosłupa, stawów oraz chorób neurologicznych między innymi „Terapia dzieci z mózgowym porażeniem“ – prof. Jules Becher , Rehabilitation Medical Clinic Amsterdam University Medical Center i leczenia schorzeń kręgosłupa u prof. Stefano Negrini w ISICO ( Italian Scientific Spine Institute ) w Mediolanie.

Umów Wizytę
Małgorzata Kusiak-Kaczmarek
Specjalista rehabilitacji medycznej

Małgorzata Kusiak-Kaczmarek

Jestem lekarzem, specjalistą rehabilitacji medycznej. Po studiach rozpoczęłam pracę w Gdańskim Centrum Rehabilitacji w Dzierżążnie.

Jestem lekarzem, specjalistą rehabilitacji medycznej. Po studiach rozpoczęłam pracę w Gdańskim Centrum Rehabilitacji w Dzierżążnie. Od grudnia 2005r pracuję w Katedrze i Klinice Rehabilitacji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pełnię funkcję zastępcy ordynatora Kliniki Rehabilitacji Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Prowadzę zajęcia ze studentami medycyny i fizjoterapii. Byłam uczestnikiem szeregu polskich i międzynarodowych kongresów, sympozjów naukowo- szkoleniowych i kursów doskonalących. Otrzymałam certyfikat uznania kwalifikacji specjalistycznych na poziomie europejskim, uprawniający do używania tytułu: Fellow of the European Board of Physical and Rehabilitation Medicine (FEBPRM). Moimi pacjentami są dorośli z różnymi schorzeniami układu ruchu, na podłożu zmian zwyrodnieniowych, pourazowych i neurologicznych. Mam doświadczenie w prowadzeniu pacjentów m.in. po udarach mózgu, z zespołami bólowymi kręgosłupa, po leczeniu operacyjnym złamań i po alloplastykach stawów.

Umów Wizytę
Ortopeda- traumatolog, specjalista rehabilitacji medycznej

Krzysztof Kowalczyk

Jestem lekarzem, ortopedą-traumatologiem, specjalistą rehabilitacji medycznej. Studia ukończyłem w Akademii Medycznej w Warszawie w 1985 roku.

Jestem lekarzem, ortopedą-traumatologiem, specjalistą rehabilitacji medycznej. Studia ukończyłem w Akademii Medycznej w Warszawie w 1985 roku.

Moja droga zawodowa prowadziła przez Państwowy Szpital Kliniczny w Otwocku i Górnośląskie Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich. Przez kilka lat prowadziłem Pododdział Rehabilitacji Ortopedycznej w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie.

Moje zawodowe preferencje to: USG stawów biodrowych niemowląt, rehabilitacja po urazach narządu ruchu, rehabilitacja po alloplastykach stawów, rehabilitacja sportowa. Odbyłem liczne szkolenia dotyczące między innymi: ultrasonografii narządu ruchu, wiskosuplementacji w chorobie zwyrodnieniowej stawów czy diagnostyki i terapii zespołów bólowych kręgosłupa.

Umów Wizytę
Nasi Rehabilitanci
mgr fizjoterapii Małgorzata Saczewa
mgr fizjoterapii

Małgorzata Saczewa

Mgr fizjoterapii z wieloletnim stażem pracy z dziećmi z wadami postawy, skoliozami oraz deficytami neurologicznymi.

Mgr fizjoterapii z wieloletnim stażem pracy z dziećmi z wadami postawy, skoliozami oraz deficytami neurologicznymi. Absolwentka kierunku Fizjoterapia UMK w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Ponad to absolwentka Wydziału Prawa i Administracji kierunku Prawo Medyczne UG oraz Wydziału Zarządzania UG kierunku Zarządzanie w Zakładach Opieki Zdrowotnej. Przez wiele lat Kierownik Fizjoterapii Oddziału Rehabilitacji dla Dzieci w Sopocie. Obecnie właścicielka firmy Przystanek Zdrowie współpracująca z Pomorskim Hospicjum dla Dzieci. Pasjonatka pracy z dziećmi i młodzieżą nominowana przez pacjentów w plebiscycie Pomorski Fizjoterapeuta.

Certyfikaty:

 • Kompleksowa terapia wad postawy i skolioz wg koncepcji “FITS” (Funkcjonalnej Indywidualnej Terapii Skolioz)
 • SpineCorSystem- szkolenie dla fizjoterapeutów z zakresu ćwiczeń i korekcji skolioz wg koncepcji SpineCor moduł I,II
 • Thera-band- wykorzystanie metody thera-band w sensomotoryce, treningu funkcjonalnym, korekcji wad postawy oraz treningu oporowym i równoważnym
 • Kinezjotaping KT1, KT2
 • PNF podstawowy
 • Szkolenie „Rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt 0-12 m-cy”
 • Szkolenie „Functional approach in rehabilitation for children” prof. Jules Becher – Rehabilitation Medical Clinic Amsterdam University Medical Center
 • Warsztaty „Algorytm postępowania w mózgowym porażeniu dziecięcym”
 • Warsztaty ” Preparation and organization of the constraint-induced movement Therapy Camp”(Terapia ręki porażonej metodą CIMT I BIMT)
 • Kurs ”Improving the functioning of children with cerebral palsy in everyday life”-poziom zaawansowany prof. Jules Becher – Rehabilitation Medical Clinic Amsterdam University Medical Center
 • Występienie na zebraniu Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji pt „Postepowanie fizjoterapeutyczne w chorobie Scheuermanna”
Umów Wizytę
mgr fizjoterapii

Anna Piotrowicz

Absolwentka fizjoterapii dwóch Uniwersytetów Medycznych: w Lublinie (I stopień) oraz w Gdańsku (II stopień). W swojej pracy stawiam na holistyczne podejście do pacjenta

Absolwentka fizjoterapii dwóch Uniwersytetów Medycznych: w Lublinie (I stopień) oraz w Gdańsku (II stopień). W swojej pracy stawiam na holistyczne podejście do pacjenta, zwracając uwagę na cały organizm człowieka – wynikające z anatomii połączenia, nie zaś na leczenie objawów. Fizjoterapia oraz osteopatia są moją pasją, którą rozwijam na kursach i szkoleniach, aby jak najlepiej pomagać moim pacjentom. Zajmuję się rehabilitacją indywidualną dorosłych w tym, stanami pourazowymi i bólowymi stawów obwodowych i kręgosłupa takich jak: dyskopatia, rwa kulszowa, rwa udowa, rwa barkowa.

Pracuję również z pacjentkami po operacjach ortopedycznych (w szczególności stawu kolanowego, stawu biodrowego, stawu promieniowo-nadgarstkowego i ramiennego) oraz z pacjentami po operacjach jamy brzusznej (takich jak cesarskie cięcie, histerektomia, laparoskopia, appendektomia). Zawsze stawiam pacjenta na pierwszym miejscu!

Certyfikaty odbytych kursów

10.12- 11.12.2016
Kinesiotaping

26.01- 11.03.2018
Masaż tkanek głębokich

29-31.05.2020
Kręgosłup – osteopatyczna Diagnostyka i Leczenie Moduł I

26-28.06.2020
Kręgosłup – osteopatyczna Diagnostyka i Leczenie Moduł II

28-30.08.2020
Kręgosłup – osteopatyczna Diagnostyka i Leczenie Moduł III

22-24.01.2020
Kręgosłup – osteopatyczna Diagnostyka i Leczenie Moduł IV

Umów Wizytę
Eryk Zaborowski
Masażysta, Trener personalny

Eryk Zaborowski

Pasja do zdrowego i aktywnego stylu życia stała się motywem do wyboru mojej drogi zawodowej, jaką jest fizjoterapia, masaż oraz trening.

Pasja do zdrowego i aktywnego stylu życia stała się motywem do wyboru mojej drogi zawodowej, jaką jest fizjoterapia, masaż oraz trening. Wykonuję masaże lecznicze z elementami terapii manualnej oraz prowadzę treningi personalne ukierunkowane na zindywidualizowane potrzeby zdrowotne pacjentów z różnego rodzaju dolegliwościami układu ruchu. Stale pogłębiam swoją wiedzę na szkoleniach i poszukuję najskuteczniejszych form terapii u osób z bólami kręgosłupa. Szczególną uwagę poświęcam kwestii treningu zdrowotnego, stawiającego na harmonijny rozwój sylwetki wraz z wdrażaniem w życie zdrowych nawyków.

Certyfikaty:

 • Masaż tkanek głębokich
 • Kurs masażu II Stopnia- Wyższa Szkoła Zdrowia
 • “Indywidualna ocena motoryczna zawodnika”- Oleksy Szkolenia
 • “Fundamenty treningu sylwetkowego” – GAINZ Desire
 • kinesiotapingu, KT1&KT2- Kinesio University
 • Kurs trenerski- Trener Personalny/Instruktor fitness – FIT ACADEMY
 • Podstawy kettlebell – Polskie Stowarzyszenie Kettlebell i Fitness
 • Uczestnictwo w strefie masażu w ramach wydarzenia “Aktywna niedziela” organizowanego przez AWFiS oraz WSZ na terenie hali widowiskowo-sportowej ERGO ARENA.
REJESTRACJA
mgr fizjoterapii

Martyna Józefczyk

Jestem absolwentką gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Specjalizuję się w dziedzinie fizjoterapii jaką jest uroginekologia.

Jestem absolwentką gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Specjalizuję się w dziedzinie fizjoterapii jaką jest uroginekologia. Współpracując z fundacją skupiającą kobiety borykające się z problemem nietrzymania moczu. Przeprowadziłam badania naukowe wskazujące na wysoką skuteczność fizjoterapii w tej dolegliwości.

Pracuję z kobietami z wszelkimi problemami w obrębie miednicy mniejszej i brzucha.

W swojej pracy szczególną uwagę przykładam do holistycznego podejścia do pacjenta, traktując organizm jako całość. Nieustająco kształcę się odkrywając coraz to nowsze możliwości terapii.

W swojej pracy wykorzystuję elementy pracy manualnej, ale również zwracam uwagę na odpowiednią zmianę nawyków, które bardzo często w połączeniu z terapią, są kluczem do sukcesu. W pracy z pacjentem dbam o jego komfort, z przyjemnością odpowiadam na zadane pytania oraz prowadzę terapię poczynając zawsze od prawidłowej postawy ciała i odpowiedniego oddechu.

Certyfikaty:

 • Fizjoterapia kobiet w ciąży i po porodzie
 • Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej moduł I, II, III (kurs akredytowany przez Polskie Towarzystwo Uroginekologicze)
 • Blizna – terapia kompleksowa
 • Rozstęp mięśnia prostego brzucha – terapia kompleksowa
 • Uroginekologia – fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz obniżeniu narządów miednicy mniejszej
 • Fizjoterapia uroginekologiczna kobiet w ciąży
 • Trening funkcjonalny dla kobiet po porodzie naturalnym
 • Aktywność fizyczna kobiet w ciąży
 • Kobieta w ciąży i po porodzie – różnice w planowaniu fizjoterapii i treningu
 • Kurs podstawowy koncepcji PNF
 • Warsztaty – zaburzenia seksualne – dyspareunia, vulvodynia, vestibulodynia, waginizm – kompleksowa fizjoterapia
 • Warsztaty szkoleniowe – Rehabilitacja okołoporodowa

 

Umów Wizytę
mgr fizjoterapii

Alicja Sakra-Leśniańska

Jestem magistrem fizjoterapii, certyfikowanym terapeutą NDT Bobath, Bobath Baby oraz Integracji Sensorycznej (SI). Mam wieloletnie doświadczenie w terapii dzieci i niemowląt.

Jestem magistrem fizjoterapii, certyfikowanym terapeutą NDT Bobath, Bobath Baby oraz Integracji Sensorycznej (SI). Mam wieloletnie doświadczenie w terapii dzieci i niemowląt. Stale podnoszę  kwalifikacje zawodowe na kursach tematycznych. W terapii małych pacjentów skupiam się na celu i dokładam wszelkich starań, aby go osiągnąć.  Ważna jest dla mnie współpracy z rodzicami oraz tworzeniu pozytywnej atmosfery dzięki której, dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci z którymi aktywnie spędzam wolny czas.

 

Ukończone kursy i szkolenia

 1. Integracja Sensoryczna (I i II stopień) (certyfikat)
 2. NDT Bobath (certyfikat)
 3. NDT Bobath Baby (certyfikat)
 4. PNF podstawowy (certyfikat)
 5. Specjalistyczna terapia skolioz u dr Kwiatkowskiego (certyfikat )
 6. Usprawnianie dzieci z deficytem neurologicznym u dr Faliszewskiego (certyfikat)
 7. Kinesiology Taping

 

Umów Wizytę
Mgr fizjoterapii

Aleksandra Pawłowska

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Z zamiłowania terapeutka małych i trochę większych pacjentów

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Z zamiłowania terapeutka małych i trochę większych pacjentów. Specjalizuję się w rehabilitacji dzieci z rozmaitymi wadami postawy w obrębie kończyn dolnych, miednicy i kręgosłupa a także w fizjoterapii oddechowej w pediatrii. Pracuję także z pacjentami dorosłymi z dolegliwościami w obrębie narządu ruchu spowodowanymi przeciążeniem struktur, urazem czy operacją. Realizuję się również zawodowo w terapii pacjentów ze schorzeniami o podłożu  neurologicznym, m.in. z przepukliną krążków międzykręgowych. Dodatkowo potrafię pomóc kobietom w ciąży oraz w niedługim czasie po porodzie cierpiącym na typowe dla tego okresu dolegliwości. Aktualnie współpracuję z Fundacją Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

Certyfikaty:

 • Kurs „Praktyczne podejście do wad postawy- terapia wg Korrektiv”
 • Kurs „Fizjoterapia oddechowa w pediatrii- metody, techniki, sprzęt”
 • Kurs „Aktywność fizyczna kobiet w ciąży”
 • Kurs „Aktywność fizyczna kobiet po porodzie”
 • Kurs „Masażu tkanek głębokich”
 • Uczestnik konferencji „Dzieci przedwcześnie urodzone- szanse rozwoju. Diagnoza i terapia wcześniaków”
 • Uczestnik konferencji „Masaż Shantala”
 • Uczestnik w warsztacie „Asymetria ułożeniowa a zaburzenia napięcia mięśniowego”
Umów Wizytę
mgr fizjoterapii

Katarzyna Rohde

W 2011 roku ukończyłam Gdański Uniwersytet Medyczny z tytułem magistra fizjoterapii. Swoje doświadczenie zdobywałam głównie w pracy w Poradni Rehabilitacyjnej,

W 2011 roku ukończyłam Gdański Uniwersytet Medyczny z tytułem magistra fizjoterapii. Swoje doświadczenie zdobywałam głównie w pracy w Poradni Rehabilitacyjnej, pracując zarówno z osobami dorosłymi, jak i z dziećmi oraz młodzieżą. Swoje zainteresowanie skupiam przede wszystkim na pracy z dziećmi z wadami postawy i skoliozami  oraz pacjentami ze schorzeniami ortopedycznymi. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w konferencjach i szkoleniach doskonalących kompetencje zawodowe. Uśmiech pacjenta stanowi dla mnie największą motywację do dalszego rozwoju.

Certyfikat:

 • FITS – Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz
 • Medycyna Ortopedyczna wg dr Cyriaxa w Bielsko-Białej – moduł I,II,III
 • Funkcjonalny trening zdrowotny jako kontynuacja procesu rehabilitacji – warszaty
 • Badanie fizjoterapeutyczne i dokumentacja medyczna w oparciu o ICF. Badanie, strategie terapii i dokumentacja w fizjoterapii ortopedycznej
 • Rehabilitacja kolana w najczęściej spotykanych procedurach operacyjnych – warsztaty OMS Roll Academy
 • Zastosowanie wybranych technik MT w leczeniu skolioz.
 • Zintegrowane Metody Fizjoterapii
 • Nowoczesne metody terapii pacjentów ze spastycznością. Rola i zadania fizjoterapeuty – konferencja
 • Współczesne Metody Diagnozowania i Leczenia Tkanek Miękkich Jarosław Ciechomski
 • Techniki Energizacji Mięśni cz. I
 • Techniki Energizacji Mięśni cz. II
 • Mięśniowo Powięziowe Rozluźnianie
 • Kinesiology Taping Kurs Podstawowy
 • Praktyczne wykorzystanie fali uderzeniowej w fizjoterapii.
 • Priorytety fizjoterapii w poszczególnych fazach dystrofii mięśniowych
 • PNF Basic
 • Szkolenie Wolontariuszy Sportu Osób Niepełnosprawnych
Umów Wizytę