Jesteśmy zespołem
profesjonalistów

Nasi Lekarze
dr deja koronowska
Dr n. med. spec. rehabilitacji medycznej

Agata Deja-Koronowska

Jestem lekarzem, specjalistą rehabilitacji medycznej. Po studiach rozpoczęłam pracę w Katedrze i Klinice Rehabilitacji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jestem lekarzem, specjalistą rehabilitacji medycznej. Po studiach rozpoczęłam pracę w Katedrze i Klinice Rehabilitacji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie pełnię funkcję ordynatora Oddziału Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Sopocie. Moimi pacjentami są dzieci i dorośli z różnymi chorobami układu mięśniowo-szkieletowego i nerwowego. Największe doświadczenie zdobyłam w leczeniu skolioz i bólów kręgosłupa, wad postawy, bólów, zapaleń i deformacji stawów, zaburzeń ruchowych u dzieci ( niedowłady, zaburzenia napięcia mięśniowego, koordynacji ), schorzeń genetycznie uwarunkowanych oraz nieprawidłowego rozwoju niemowląt. Wykonuję badanie USG układu mięśniowo-szkieletowego. Prowadziłam zajęcia ze studentami medycyny, fizjoterapii oraz badania naukowe. Byłam uczestnikiem szeregu polskich i międzynarodowych kongresów medycznych oraz kursów i staży z zakresu leczenia kręgosłupa, stawów oraz chorób neurologicznych między innymi „Terapia dzieci z mózgowym porażeniem“ – prof. Jules Becher , Rehabilitation Medical Clinic Amsterdam University Medical Center i leczenia schorzeń kręgosłupa u prof. Stefano Negrini w ISICO ( Italian Scientific Spine Institute ) w Mediolanie.

Umów Wizytę
Małgorzata Kusiak-Kaczmarek
Specjalista rehabilitacji medycznej

Małgorzata Kusiak-Kaczmarek

Jestem lekarzem, specjalistą rehabilitacji medycznej. Po studiach rozpoczęłam pracę w Gdańskim Centrum Rehabilitacji w Dzierżążnie.

Jestem lekarzem, specjalistą rehabilitacji medycznej. Po studiach rozpoczęłam pracę w Gdańskim Centrum Rehabilitacji w Dzierżążnie. Od grudnia 2005r pracuję w Katedrze i Klinice Rehabilitacji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pełnię funkcję zastępcy ordynatora Kliniki Rehabilitacji Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Prowadzę zajęcia ze studentami medycyny i fizjoterapii. Byłam uczestnikiem szeregu polskich i międzynarodowych kongresów, sympozjów naukowo- szkoleniowych i kursów doskonalących. Otrzymałam certyfikat uznania kwalifikacji specjalistycznych na poziomie europejskim, uprawniający do używania tytułu: Fellow of the European Board of Physical and Rehabilitation Medicine (FEBPRM). Moimi pacjentami są dorośli z różnymi schorzeniami układu ruchu, na podłożu zmian zwyrodnieniowych, pourazowych i neurologicznych. Mam doświadczenie w prowadzeniu pacjentów m.in. po udarach mózgu, z zespołami bólowymi kręgosłupa, po leczeniu operacyjnym złamań i po alloplastykach stawów.

Umów Wizytę
Ortopeda, Specjalista rehabilitacji medycznej

Krzysztof Kowalczyk

Jestem lekarzem ortopedą-traumatologiem, specjalistą rehabilitacji medycznej

Jestem lekarzem ortopedą-traumatologiem, specjalistą rehabilitacji medycznej. Ukończyłem studia medyczne w Akademii Medycznej w Warszawie. Moja droga zawodowa biegła przez Górnośląskie Centrum Rehabilitacji REPTY oraz Oddział rehabilitacji ortopedycznej w Kościerzynie, gdzie pełniłem rolę ordynatora.

Moje zawodowe preferencje to: USG stawów biodrowych niemowląt, rehabilitacja po urazach narządu ruchu, rehabilitacja po alloplastykach stawów, rehabilitacja sportowa. Odbyłem liczne szkolenia dotyczące miedzy innymi : ultrasonografii narządu ruchu, wiskosuplementacji w chorobie zwyrodnieniowej stawów czy diagnostyki i terapii  zespołów bólowych kręgosłupa.

Umów Wizytę
Nasi Rehabilitanci
mgr fizjoterapii

Małgorzata Saczewa

Mgr fizjoterapii z wieloletnim stażem pracy z dziećmi z wadami postawy, skoliozami oraz deficytami neurologicznymi.

Mgr fizjoterapii z wieloletnim stażem pracy z dziećmi z wadami postawy, skoliozami oraz deficytami neurologicznymi. Absolwentka kierunku Fizjoterapia UMK w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Ponad to absolwentka Wydziału Prawa i Administracji kierunku Prawo Medyczne UG oraz Wydziału Zarządzania UG kierunku Zarządzanie w Zakładach Opieki Zdrowotnej. Przez wiele lat Kierownik Fizjoterapii Oddziału Rehabilitacji dla Dzieci w Sopocie. Obecnie właścicielka firmy Przystanek Zdrowie współpracująca z Pomorskim Hospicjum dla Dzieci. Pasjonatka pracy z dziećmi i młodzieżą nominowana przez pacjentów w plebiscycie Pomorski Fizjoterapeuta.

Certyfikaty:

 • FITS – Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz (Kompleksowa diagnostyka i terapia skolioz, wad postawy i Choroby Scheuermanna )
 • SpineCorSystem- szkolenie dla fizjoterapeutów z zakresu ćwiczeń i korekcji skolioz wg koncepcji SpineCor moduł I,II
 • Thera-band- wykorzystanie metody thera-band w sensomotoryce, treningu funkcjonalnym, korekcji wad postawy oraz treningu oporowym i równoważnym
 • Kinezjotaping KT1, KT2
 • PNF podstawowy
 • Szkolenie „Rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt 0-12 m-cy”
 • Szkolenie „Functional approach in rehabilitation for children” prof. Jules Becher – Rehabilitation Medical Clinic Amsterdam University Medical Center
 • Warsztaty „Algorytm postępowania w mózgowym porażeniu dziecięcym”
 • Warsztaty ” Preparation and organization of the constraint-induced movement Therapy Camp”(Terapia ręki porażonej metodą CIMT I BIMT)
 • Kurs ”Improving the functioning of children with cerebral palsy in everyday life”-poziom zaawansowany prof. Jules Becher – Rehabilitation Medical Clinic Amsterdam University Medical Center
 • Występienie na zebraniu Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji pt „Postepowanie fizjoterapeutyczne w chorobie Scheuermanna”
 • Warsztat – Wykorzystanie USG w fizjoterapii (ultrasonograficzny biofeedback na przykładzie pracy mięśni brzucha )
Umów Wizytę
Mgr fizjoterapii

Anna Piotrowicz

Absolwentka fizjoterapii dwóch Uniwersytetów Medycznych: w Lublinie (I stopień) oraz w Gdańsku (II stopień). W swojej pracy stawiam na

Absolwentka fizjoterapii dwóch Uniwersytetów Medycznych: w Lublinie (I stopień) oraz w Gdańsku (II stopień). W swojej pracy stawiam na holistyczne podejście do pacjentka, zwracając uwagę na cały organizm człowieka – wynikające z anatomii połączenia, nie zaś na leczenie objawów. Fizjoterapia oraz osteopatia są moją pasją, którą rozwijam na kursach i szkoleniach, aby jak najlepiej pomagać moim pacjentom. Zajmuję się rehabilitacją indywidualną dorosłych w tym, stanami pourazowymi i bólowymi stawów obwodowych i kręgosłupa takich jak: dyskopatia, rwa kulszowa, rwa udowa, rwa barkowa.
Pracuję również z pacjentkami po operacjach ortopedycznych (w szczególności stawu kolanowego, stawu biodrowego, stawu promieniowo-nadgarstkowego i ramiennego) oraz z pacjentami po operacjach jamy brzusznej (takich jak cesarskie cięcie, histerektomia, laparoskopia, appendektomia). Zawsze stawiam pacjenta na pierwszym miejscu!
Certyfikaty:

Kinesiotaping

Masaż tkanek głębokich

Kręgosłup – osteopatyczna Diagnostyka i Leczenie Moduł I

Kręgosłup – osteopatyczna Diagnostyka i Leczenie Moduł II

Kręgosłup – osteopatyczna Diagnostyka i Leczenie Moduł III

Kręgosłup – osteopatyczna Diagnostyka i Leczenie Moduł IV

Warsztat – Wykorzystanie USG w fizjoterapii (ultrasonograficzny biofeedback na przykładzie pracy mięśni brzucha )

Umów Wizytę
Masażysta

Krzysztof Łukaszewicz

Sport i wszelkiego rodzaju aktywność towarzyszą mi w życiu od najmłodszych lat.

 

Sport i wszelkiego rodzaju aktywność towarzyszą mi w życiu od najmłodszych lat. Fizjoterapia pozwala połączyć mi zamiłowanie do sportu z niesieniem pomocy drugiemu człowiekowi. Na obecnym etapie mojego rozwoju wykonuje masaże oraz podstawową terapię manualną u pacjentów z dolegliwościami ze strony układu mięśniowo-szkieletowego. Cały czas pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności, biorąc udział w szkoleniach, wykładach oraz praktykach. W najbliższej przyszłości chcę poszerzyć swoje kwalifikacje o Metodę Terapii Manualnej wg. koncepcji Maitland.
Certyfikaty:
 • Kurs Masażu klasycznego II stopnia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku
 • Uczestnictwo w strefie masażu w ramach wydarzenia „Aktywna niedziela” organizowanego przez AWFiS oraz WSZ na terenie hali widowiskowo-sportowej ERGO ARENA.
REJESTRACJA
mgr fizjoterapii

Martyna Józefczyk

Jestem absolwentką gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Specjalizuję się w dziedzinie fizjoterapii jaką jest uroginekologia.

Jestem absolwentką gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Specjalizuję się w dziedzinie fizjoterapii jaką jest uroginekologia. Współpracując z fundacją skupiającą kobiety borykające się z problemem nietrzymania moczu. Przeprowadziłam badania naukowe wskazujące na wysoką skuteczność fizjoterapii w tej dolegliwości.

Pracuję z kobietami z wszelkimi problemami w obrębie miednicy mniejszej i brzucha.

W swojej pracy szczególną uwagę przykładam do holistycznego podejścia do pacjenta, traktując organizm jako całość. Nieustająco kształcę się odkrywając coraz to nowsze możliwości terapii.

W swojej pracy wykorzystuję elementy pracy manualnej, ale również zwracam uwagę na odpowiednią zmianę nawyków, które bardzo często w połączeniu z terapią, są kluczem do sukcesu. W pracy z pacjentem dbam o jego komfort, z przyjemnością odpowiadam na zadane pytania oraz prowadzę terapię poczynając zawsze od prawidłowej postawy ciała i odpowiedniego oddechu.

Certyfikaty:

 • Fizjoterapia kobiet w ciąży i po porodzie
 • Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej moduł I, II, III (kurs akredytowany przez Polskie Towarzystwo Uroginekologicze)
 • Blizna – terapia kompleksowa
 • Rozstęp mięśnia prostego brzucha – terapia kompleksowa
 • Warsztat online-Terapia w rozejściu mięśnia prostego brzucha
 • Fizjoterapia uroginekologiczna kobiet w ciąży
 • Trening funkcjonalny dla kobiet po porodzie naturalnym
 • Aktywność fizyczna kobiet w ciąży
 • Kobieta w ciąży i po porodzie – różnice w planowaniu fizjoterapii i treningu
 • Kurs podstawowy koncepcji PNF
 • Warsztaty – zaburzenia seksualne – dyspareunia, vulvodynia, vestibulodynia, waginizm – kompleksowa fizjoterapia
 • Warsztaty szkoleniowe – Rehabilitacja okołoporodowa
 • PNF podstawowy
 • Terapia wisceralna w praktyce fizjoterapeuty
 • Warsztat – Wykorzystanie USG w fizjoterapii (ultrasonograficzny biofeedback na przykładzie pracy mięśni brzucha )
 • Uroginekologia – Uzyskanie tytułu Fizjoterapeuty uroginekologicznego

 

Umów Wizytę
masażysta

Janusz Romański

Zamiłowanie do aktywności fizycznej spowodowało u mnie chęć pomagania osobom z problemami w obrębie narządu ruchu.

Zamiłowanie do aktywności fizycznej spowodowało u mnie chęć pomagania osobom z problemami w obrębie narządu ruchu. Za pomocą masażu i ćwiczeń staram się przywracać i poprawiać sprawność swoich pacjentów; pomagają mi w tym odbyte kursy, a także doświadczenie zdobyte na stażach i w pracy. Dążę do tego, by zmotywować swoich pacjentów do ruchu, który uważam za niezbędny element terapii.
Certyfikaty:
• Praktyczny kurs neuromobilizacji
• Kinesiology Taping
• Masaż tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe z anatomią palpacyjną
• Bulgarian Bag – podstawy
• Podstawy Kettlebell
• Kurs trenera personalnego i instruktora siłowni
• Kurs masażu klasycznego II stopnia
REJESTRACJA
Mgr fizjoterapii

Aleksandra Pawłowska

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Z zamiłowania terapeutka małych i trochę większych pacjentów

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Z zamiłowania terapeutka małych i trochę większych pacjentów. Specjalizuję się w rehabilitacji dzieci z rozmaitymi wadami postawy w obrębie kończyn dolnych, miednicy i kręgosłupa a także w fizjoterapii oddechowej w pediatrii. Pracuję także z pacjentami dorosłymi z dolegliwościami w obrębie narządu ruchu spowodowanymi przeciążeniem struktur, urazem czy operacją. Realizuję się również zawodowo w terapii pacjentów ze schorzeniami o podłożu  neurologicznym, m.in. z przepukliną krążków międzykręgowych. Dodatkowo potrafię pomóc kobietom w ciąży oraz w niedługim czasie po porodzie cierpiącym na typowe dla tego okresu dolegliwości. Aktualnie współpracuję z Fundacją Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

Certyfikaty:

 • Kurs BSPTS-Rigo Concept Base Level ( tzw. metoda Barcelońska leczenia skolioz, kifoz , lordoz u dzieci i dorosłych )
 • Kurs „Praktyczne podejście do wad postawy- terapia wg Korrektiv”
 • Kurs „Fizjoterapia oddechowa w pediatrii- metody, techniki, sprzęt”
 • Kurs „Aktywność fizyczna kobiet w ciąży”
 • Kurs „Aktywność fizyczna kobiet po porodzie”
 • Kurs „Masażu tkanek głębokich”
 • Uczestnik konferencji „Dzieci przedwcześnie urodzone- szanse rozwoju. Diagnoza i terapia wcześniaków”
 • Uczestnik konferencji „Masaż Shantala”
 • Uczestnik w warsztacie „Asymetria ułożeniowa a zaburzenia napięcia mięśniowego”
 • Warsztat – Wykorzystanie USG w fizjoterapii (ultrasonograficzny biofeedback na przykładzie pracy mięśni brzucha )
 • Ocena funkcjonalna i prowadzenie dokumentacji medycznej dla pacjentów w wieku rozwojowym (0-7lat)
Umów Wizytę
Mgr fizjoterapii

Wojciech Reszke

Jestem absolwentem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w klinikach ortopedii

Jestem absolwentem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w klinikach ortopedii oraz we współpracy z zawodowymi sportowcami. Uczestniczyłem w licznych kursach i szkoleniach z zakresu terapii manualnej oraz osteopatii kręgosłupa, stawów obwodowych i trzewi.

 

Certyfikaty:
• Radiologia w praktyce fizjoterapeuty
• Integracja osteopatyczna moduł II – Bogusław Mazur (w trakcie)
• Integracja osteopatyczna moduł I- Bogusław Mazur
• Terapia trzewna moduł II- Bogusław Mazur
• Terapia trzewna moduł I- Bogusław Mazur
• Stawy obwodowe- osteopatyczna diagnostyka i leczenie – moduł moduł IV (staw łokciowy, nadgarstek i ręka)
• Stawy obwodowe- osteopatyczna diagnostyka i leczenie moduł III (staw ramienny i obręcz barkowa)
• Stawy obwodowe- osteopatyczna diagnostyka i leczenie moduł II (staw kolanowy i stopa)
• Stawy obwodowe- osteopatyczna diagnostyka i leczenie moduł I (staw biodrowy i kolanowy)
• Kręgosłup – osteopatyczna diagnostyka i leczenie- moduł IV (kręgosłup szyjny i integracja całości)
• Kręgosłup – osteopatyczna diagnostyka i leczenie- moduł III (kręgosłup szyjny)
• Kręgosłup – osteopatyczna diagnostyka i leczenie- moduł II (miednica, kręgosłup piersiowy i jama brzuszna)
• Kręgosłup – osteopatyczna diagnostyka i leczenie- moduł I(kręgosłup lędźwiowy i miednica)
• Ortopedyczna Terapia Manualna Kaltenborna i Evjenth’a -moduł I (kończyna dolna)
• Terapia punktów spustowych
• liczne webinaria z zakresu fizjoterapii ortopedycznej
Umów Wizytę
mgr fizjoterapii

Katarzyna Rohde

W 2011 roku ukończyłam Gdański Uniwersytet Medyczny z tytułem magistra fizjoterapii. Swoje doświadczenie zdobywałam głównie w pracy w Poradni Rehabilitacyjnej,

W 2011 roku ukończyłam Gdański Uniwersytet Medyczny z tytułem magistra fizjoterapii. Swoje doświadczenie zdobywałam głównie w pracy w Poradni Rehabilitacyjnej, pracując zarówno z osobami dorosłymi, jak i z dziećmi oraz młodzieżą. Swoje zainteresowanie skupiam przede wszystkim na pracy z dziećmi z wadami postawy i skoliozami  oraz pacjentami ze schorzeniami ortopedycznymi. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w konferencjach i szkoleniach doskonalących kompetencje zawodowe. Uśmiech pacjenta stanowi dla mnie największą motywację do dalszego rozwoju.

Certyfikat:

 • Kurs BSPTS-Rigo Concept Base Level ( tzw. metoda Barcelońska leczenia skolioz, kifoz , lordoz u dzieci i dorosłych )
 • FITS Master Course – Techniki mięśniowo powięziowe w relaksacji klatki piersiowej. Terapia skolioz w ujęciu wisceralnym.
 • FITS – Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz (Kompleksowa diagnostyka i terapia skolioz, wad postawy i Choroby Scheuermanna )
 • Medycyna manualna wg FRSc – moduł I –  Podstawy koncepcji
 • Medycyna manualna wg FRSc – moduł II –  Metody narzędziowe
 • Medycyna manualna wg FRSc – moduł III –  Łańcuchy synkinetyczne
 • Medycyna manualna wg FRSc – moduł IV –  Stany trudne
 • Medycyna Ortopedyczna wg dr Cyriaxa w Bielsko-Białej – moduł I,II,III
 • Funkcjonalny trening zdrowotny jako kontynuacja procesu rehabilitacji – warszaty
 • Badanie fizjoterapeutyczne i dokumentacja medyczna w oparciu o ICF. Badanie, strategie terapii i dokumentacja w fizjoterapii ortopedycznej
 • Rehabilitacja kolana w najczęściej spotykanych procedurach operacyjnych – warsztaty OMS Roll Academy
 • Zastosowanie wybranych technik MT w leczeniu skolioz.
 • Zintegrowane Metody Fizjoterapii
 • Nowoczesne metody terapii pacjentów ze spastycznością. Rola i zadania fizjoterapeuty – konferencja
 • Współczesne Metody Diagnozowania i Leczenia Tkanek Miękkich Jarosław Ciechomski
 • Techniki Energizacji Mięśni cz. I
 • Techniki Energizacji Mięśni cz. II
 • Mięśniowo Powięziowe Rozluźnianie
 • Kinesiology Taping Kurs Podstawowy
 • Praktyczne wykorzystanie fali uderzeniowej w fizjoterapii.
 • Priorytety fizjoterapii w poszczególnych fazach dystrofii mięśniowych
 • PNF Basic
 • Szkolenie Wolontariuszy Sportu Osób Niepełnosprawnych
 • Warsztat – Wykorzystanie USG w fizjoterapii (ultrasonograficzny biofeedback na przykładzie pracy mięśni brzucha )
Umów Wizytę